עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך סך הכל של 24

אשכול: טוב, ברור שלא כל הסיפורים גרועים...

יצא הטור/7: קורס מגי'ק הסמל האישי שלדאטרלי

ברירת מחדל טוב, ברור שלא כל הסיפורים גרועים...

אני לא מאמין שכל כך הרבה אנשים התייחסו לזה....

"סיפור גרוע" משפט אחד נורא פשוט, שהיה יכול להגיע מכל משתמש רנדומלי כתחושה שלו על סיפור של מישהו. הקורא הזה יכול להיות כל אחד - ילד בכיתה ד', תיכוניסט, כל בן אדם.

שימו לב - לא ביקורת דורסנית, לא עלבון על הכותב, דעה של קורא על הסיפור שהרגע קרא.

עכשיו השאלה היא איך הכותב מתמודד עם זה.
    וזו בדיוק הייתה המטרה. לא באמת אכפת לי מה רמת הכותבים שהגיעו לפורום, רמה אפשר לשפר. אכפת לי מה האופי שלהם. האם הם יתעלמו מההערה? ינסו להבין מה לא אהבו ביצירה? יתנפחו ויקללו? יחליטו שכתיבה זה לא בשבילם? בוא נבדוק את החומר האנושי שהגיע לפורום.

אני יודע ששלושה הבינו את הרעיון. הבינו שאולי אפשר לשפר משהו. שבסוף הוצגה כאן דעה של בן אדם ואין מה להיפגע מזה - אז מישהו לא אהב את היצירה שלי, לא צריך לצאת מהכלים.

בכתיבה זה לא באמת משנה כמה מוכשר אתה. זה 90% השקעה ו10% כישרון. עכשיו השאלה היא האם הכותב יירתע מכל יחס שלילי, האם הוא יזעם ויתקוף את מבקריו (ושימו לב שלא כתבתי ביקורת. סתם דעה חסרת נימוק) האם הוא ינסה לנהל דיון?

האם הוא יחפש איך אפשר להשתפר?
    תודה לאיתמר על ארגון התחרות. עכשיו יש לי מושג הרבה יותר טוב מי האנשים ששווה לעבוד איתם, שבתוך חצי שנה יכתבו מהמם.

ועל הדרך הרווחתי כמה תובנות על חברי הפורום הוותיקים.

שהטוב ינצח בתחרות הזו, אני כבר הרווחתי את שלי ממנה,
    ליאור.

נ.ב.
    אגב, לסיפורי מתחילים הסיפורים האלה ממש לא רעים...

נ.נ.ב
    אגב, מי שחושב שבעקבות התרגילון הזה הפכתי לשנוא נפשם של אנשים פה - אולי הוא צודק, אבל זה מעולם לא הטריד אותי
    נערך לאחרונה על ידי דאטרלי, 27-05-2017 בשעה 20:37
    הקישורייה שלי

הטור/7: קורס מג'יק
    -----------------
    על טעויות משלמים.

"אגב, מי שחושב שבעקבות התרגילון הזה הפכתי לשנוא נפשם של אנשים פה - אולי הוא צודק, אבל זה מעולם לא הטריד אותי"
    - לא שונא אותך ולא חושב שאתה שנוא הפורום.

"אגב, לסיפורי מתחילים הסיפורים האלה ממש לא רעים..."
    - שלי היה סיפור נורא חחח אבל לפחות נהנתי לכתוב אותו ואנסה להשתפר בעתיד."

"האם הוא יחפש איך אפשר להשתפר?"- אני תמיד שואף להשתפר, אני חושב שגם חזרתי על זה כמה פעמים.. מקווה שהאשכול לא מכוון אלי אבל אני לא אסתיר שאני מרגיש שחלק ממנו מכוון אלי... (יכול להיות שאני טועה...)

""סיפור גרוע" משפט אחד נורא פשוט, שהיה יכול להגיע מכל משתמש רנדומלי כתחושה שלו על סיפור של מישהו. הקורא הזה יכול להיות כל אחד - ילד בכיתה ד', תיכוניסט, כל בן אדם."
    - צודק אבל ראיתי במי מדובר, ראיתי ממי התגובה הגיע ולכן בחרתי להגיב איך שבחרתי להגיב, לדעתי עניתי בכבוד ולא בזלזול, לפחות כך אני רואה את זה. שוב מקווה שלא התכוונת אלי באשכול. ראיתי שאתה עוזר כאן המון בפורום, פעיל וראיתי שמדובר בבן אדם בוגר ולא ילד בכיתה ד', לכן התאכזבתי לראות תגובה כזו. אבל כבר דנו על זה אין טעם לפתוח זאת שוב, אני הבנתי אותך, זה הייתה דעתך האישית וזה בסדר, לטעמי היה אפשר להתנסח אחרת (אבל אתה לא אני כמו שאני לא אתה, וזה בסדר גמור.)

נערך לאחרונה על ידי zoaridan1, 28-05-2017 בשעה 00:21
    כאן יושב בכייף עידן זוארי, snufkin משרת 1, אתם מוזמנים להגיד שלום ^^

עידן, ברור היה לי שיהיו תגובות. השאלה הייתה מה הן יהיו. מכובדות ומתנגדות או ערימת קללות, או סתם התעלמות (שאני לא מבין איך אף אחד לא הלך על הפתרון הכי פשוט ונכון הזה..)
    בוא נגיד שאני בהחלט אמשיך לעבוד איתך.
    נערך לאחרונה על ידי דאטרלי, 27-05-2017 בשעה 23:26
    הקישורייה שלי

-----------------
    על טעויות משלמים.

ציטוט פורסם במקור על ידי דאטרלי צפה בהודעה
    עידן, ברור היה לי שיהיו תגובות. השאלה הייתה מה הן יהיו. מכובדות ומתנגדות או ערימת קללות, או סתם התעלמות (שאני לא מבין איך אף אחד לא הלך על הפתרון הכי פשוט ונכון הזה..)
    בוא נגיד שאני בהחלט אמשיך לעבוד איתך.
    שמח לשמוע, שבוע טוב
    כאן יושב בכייף עידן זוארי, snufkin משרת 1, אתם מוזמנים להגיד שלום ^^

אל תכתוב משהו בצורה בוטה שמעורר אנטיגוניזם כלפיך ותתבכיין אחר כך שמגיבים כנגדך.
    יש צורה לדבר ולהתבטא ויש תרבות דיון. הבעיה שהמשיכו לדבר נגדך זה כי לא באמת טרחת להקשיב למה שאנחנו כותבים פשוט התעלמת.... בסופו של דבר הפסקנו לדבר איתך באשכול דועט כי הבנו שאין מי עם לדבר ושכל מה שאכפת לך זה להשמיע את עצמך.
    אני לא שונאת אותך כי אני לא שונאתאףבן אדם. אני שונאת את הזחיחות שלך. אתה לא טוב יותר מכל אדם אחר אז תפסיקלהתנהג כאילו אתה כן. גם אם אתה כותב 20 שנה אין לך את אפקטור לדבר ככה.

אגב אל תתרץ ותכתוב שכל זה היה תרגיל כי זה הרי ברור שזה לא נכון.
    "קראתי לו סתום וואלה לא צבינה מה הוא מתעצבן רציתי שילך ללמוד."
    תתנהג כמו בן אדם בוגר כגילך ותגיד את האמת הרי אם אתה חושב שכולם אבל כולם כתבו גרוע וששום דבר לא טוב בכלל וזו דעתך אז תעמוד מול זה ואל תתקפל, תהיה לי יותר הערכה כלפיך..
    נערך לאחרונה על ידי plenilunium, 28-05-2017 בשעה 10:39

הסמל האישי שלshaiavr

זה בסדר, אני אכתוב בצורה הזאת -
    לדאטרלי יש צורה מאד מיוחדת להסתכל על דברים ולקדם אותם, ופה הוא הסביר לך אותה.
    הוא לא התנצל על מה שהוא כתב, להפך - הוא הבהיר בדיוק למה הוא כתב בצורה הזאת.

את לא מנסה להבין את השיטה או להביע עמדה נגדה, אלא רק מנסה לעטות אדרת של צדקנות.

דאטרלי פה בפורום כבר עשור, והוא עובד בשיטה הזאת כבר לפחות תשע שנים מתוכם, ואני יכול
    שלא להסכים איתו (ואני לא מסכים איתו) אבל אי אפשר לטעון שהוא ממציא או עושה את עצמו
    כדי למצוא חן בדיעבד בעיני אנשים כי הוא ממש לא צריך את זה.

אז תחסכי מאיתנו בבקשה את הצדקנות הפוליטיקלי קורקטית שלך, את ההגנה על בלתי זקוקים
    להגנה ואת הדיבור בשם אלו שיש להם פה מספיק גדול בכדי להביע את עצמם לבד.
    נערך לאחרונה על ידי shaiavr, 28-05-2017 בשעה 16:17

הסמל האישי שלaWolfslife

פלנילינוליום אני לא חושב שזה היה תרגיל מתוכנן מראש... הוא רק הביע את דעתו בתור כותב ותיק ומשתמש ותיק בפורום (לא העביר ביקורת, רק כתב את דעתו האישית), ולאחר מכן החליט לנסות לזרום ולהשתמש במה שקרה והפך את זה לתרגיל לעזור לכותבים ולראות מי מהם מעוניין להשתפר בכתיבה ולהמשיך עם זה.

illusion , OpticalIllusion, itamarXD, JudgementFTL, aWolfsLife, Armadilo, a Snowy Owl,
    STAR OF DAVID, Zed, Emperor, Fire Kitty, Ofektupe, Anonymous

ועוד איזה 20 פחות מוכרים

~ 22/06/2017, על מנת צמצום עלויות הוכרז רשמית על הריגת הפורום ~
    ~ In 15/07/2017 began the slow and painful death ~

~ In 31/07/2017 a few survivors were discovered in the ruins ~

איתמר
    האמת? זה היה תרגיל מתוכנן מראש.

הסיבה הייתה פשוטה - ראיתי שכמעט כולם רוקדים בין הטיפות בניסיון לא לומר משהו רע על הקטעים. אני בהתחלה בכלל כתבתי ש"אני לא רוצה להגיד את דעתי" - כי רציתי לראות לאן הדיון יילך לבדו, מה ייחשף על האופי של האנשים פה. כשראיתי שהוא לא הולך לשום מקום - החלטתי על התרגיל.
    אבל מה זה עוזר? מי האנשים שישקיעו אחר כך גם בעוד כמה שנים?

כשעשיתי את סדנת הביקורת, עבדתי קשה מאוד כדי שיתווספו שלושה מבקרים לפורום.
    תוך חודשיים הם נעלמו.

לא הפעם. החלטתי שהפעם - אם אני משקיע במשהו, במישהו, אז בוא נראה לפחות שזה שווה את ההשקעה שלי.

התרגיל קל - נכתוב משהו שלילי חסר נימוק, נתעקש עליו, נזרום עם כולם על הכעס של כולם, נבחן מה התגובות והכי חשוב - אני אגיב בדיוק כמו שהייתי מגיב בכל מצב אחר - כשאנשים יתעייפו, נציג להם את המטרה.

לא דרש הרבה, רק סבלנות. והביא את התוצאות הרצויות.

ציטוט פורסם במקור על ידי plenilunium צפה בהודעה
    אל תכתוב משהו בצורה בוטה שמעורר אנטיגוניזם כלפיך ותתבכיין אחר כך שמגיבים כנגדך.

יש צורה לדבר ולהתבטא ויש תרבות דיון.

הבעיה שהמשיכו לדבר נגדך זה כי לא באמת טרחת להקשיב למה שאנחנו כותבים פשוט התעלמת....
    בסופו של דבר הפסקנו לדבר איתך באשכול דועט כי הבנו שאין מי עם לדבר ושכל מה שאכפת לך זה להשמיע את עצמך.
    אני לא שונאת אותך כי אני לא שונאתאףבן אדם. אני שונאת את הזחיחות שלך. אתה לא טוב יותר מכל אדם אחר אז תפסיק להתנהג כאילו אתה כן. גם אם אתה כותב 20 שנה אין לך את אפקטור לדבר ככה.

אגב אל תתרץ ותכתוב שכל זה היה תרגיל כי זה הרי ברור שזה לא נכון.
    "קראתי לו סתום וואלה לא צבינה מה הוא מתעצבן רציתי שילך ללמוד."
    תתנהג כמו בן אדם בוגר כגילך ותגיד את האמת הרי אם אתה חושב שכולם אבל כולם כתבו גרוע וששום דבר לא טוב בכלל וזו דעתך אז תעמוד מול זה ואל תתקפל, תהיה לי יותר הערכה כלפיך..
    plenilunium:
    לא נאמר שום דבר בוטה על הטקסטים. הכל נאמר במסגרת תרבות הדיון.
    הבעיה העיקרית היא שאת לא יכולה לקבל את העובדה הפשוטה הזו. אבל כמו שכשכתבת לי
    "
    תסתכל בציציות שלך גם הסיפורים שלך על הפנים וכן יש גם כמה גרועים זה אולי יפתיע אותך" - שזה היה במסגרת תרבות הדיון, גם כאן נהגתי לפי תרבות הדיון.
    מבינה? תרבות דיון עובדת לשני הכיוונים... לא רק כשנוח לך.

בהחלט הקשבתי לכל מה שאמרתם, הטיעונים שלכם היו פשוט מגוחכים - "אתה בוטה" "איזו מן תגובה זו, אף אחד לא לומד ממנה", "אתה גם לא כזה מדהים" ו"להיות שלילי כנראה עושה לך טוב".

הבעיה שלך היא שלא הסכמתי לחזור מדעתי בעקבות הטיעונים האלה. ובכן - הם היו מגוחכים ולא הייתה סיבה לחזור מהם.

מי שטען שאני בוטה צדק, השאלה היחידה היא איך הוא יתייחס. יחד עם זאת - תגובה כמו "הסיפור גרוע" זו תגובה שכל ילד בכיתה ד' עשוי לשלוח לסיפור שלך. האם הוא מפר את תרבות הדיון? האם הסיפור של מישהו קדוש? אסור לא לאהוב אותו?
    תרבות הדיון לא נפגעת. נקודה. (אגב, היחס של orrvaa1 היה שיא הבגרות והאיפוק, ויהיה לי הכבוד לעבוד איתו בהמשך)

"איזו מן תגובה זו, אף אחד לא לומד ממנה" - נכון. אבל מה לעשות? בעולם לא כל תגובה תהיה מלמדת ומלומדת. הנחת היסוד המופרכת הזו, שאסור להביע דעה שלילית אלא אם היא מנומקת - נשברת על גלי המציאות.

הטיעון השלישי שהוצג היה על ידייך, כשכתבת שאני לא כזה מדהים - הגבתי לך בצורה מאוד ברורה - אם יש לך ביקורת על הכתיבה שלי, את מוזמנת לתת אותה - בהקשר של הטקסט הרלוונטי. אני לחלוטין מוכן לקבל ביקורת. כל עוד היא נוגעת לטקסט ועניינית. זאת מתוך ההערכה שבהחלט ייתכן שאני אלמד מהביקורת הזו. גם אם מי שכתב אותה חדש לחלוטין בפורום - זה מעולם לא היה שיקול אצלי.

ו"להיות שלילי עושה לך טוב" - ובכן, זה אפילו לא טיעון, זה סתם אמירה חסרת בסיס שמוציאה קיטור או שנועדה להתקפה אישית. אליה באמת הגבתי - באותו המטבע.

הדה-לגיטימציה המוחלטת שעשית לעצם הרעיון שמישהו אומר לך שהסיפור "גרוע" - זה בדיוק היה מבחן האופי.
    לא שאלת למה, לא שאלת מה לא אהבתי, לא חיפשת מה עשויה להיות בעיה. ישר - הגיבו בצורה שלילית, בוא נתקוף את המגיב.
    וזה כל ההבדל בין משתמש ששווה להשקיע בו, משתמש שיכתוב כאן ויכתוב היטב - גם בעוד חצי שנה, ומשתמש שלא.

אני לחלוטין לא מתקפל ממה שעשיתי, כמו ששי אמר - ב9 השנים האחרונות אני עובד באותה שיטה.
    ובכל הנוגע להערכה שלך אליי: אחרי מצבור העלבונות שהטחת בי הן בהודעות הפרטיות, הן באשכול הדועט והן באשכול הזה - אני לחלוטין אדיש אליה.

לגבי ה"זחיחות שלי":
    אני לא טוב מכל אדם אחר. אבל אני מבקר מנוסה שעושה את זה כבר הרבה מאוד שנים, שימי לב - אמרתי מבקר, לא כותב. בעוד שבהחלט אפשר להסתייג מאיכות הכתיבה שלי (אני עצמי עושה זאת) - יכולת הביקורת שלי מוכחת.

אז לגבי הזחיחות שלי: אין דבר כזה סיפור מושלם, אין דבר כזה שאי אפשר להשתפר. כל סיפור יכול לקבל ביקורת עד לגבול היכולת שלי.
    עכשיו השאלה האם להשקיע כמיטב יכולתי או לא. כי בניגוד ל"ביקורת" שנתת לי - שורה וחצי שמבוססת על קרעי קטעים (זה מה שאת אמרת, אני תכף אצטט רק כדי להראות שאני לא מסלף כלום) - ביקורות שלי יכולות לקחת גם 20 ו40 דקות של כתיבה ומאמץ. (אם קל לי למפות את צרכי הכותב, אז גם קל לי לבקר יותר, לפעמים הביקורת תהפוך לשורה. אבל זה רק אם אני יודע על מי מדובר).

ממה שיצא לי לקרוא פה ושם חלקי קטעים שכתבת אני יכולה להגיד לך בפה מלא שגם אתה לא בר יכולת.
    הכתיבה שלך מהירה מדי, לא עניינית, לפעמים משעממת, העלילה לא טובה לפעמים ורצף האירועים לא תמיד עקבי.

זו, לא ביקורת. זו הוצאת קיטור.

אז לשאלה - במי להשקיע את הזמן והמאמץ שלי - ובכן התשובה כבר ניתנה. תודה.

עריכה:
    מאחר שבאשכול הזה אני לא הולך לנהל דיון איתך בנושא, כי את אפילו לא מנסה להבין מה קרה כאן -
    ברוכה הבאה לרשימת ההתעלמויות שלי.
    נערך לאחרונה על ידי דאטרלי, 28-05-2017 בשעה 16:51
    הקישורייה שלי

-----------------
    על טעויות משלמים.

Deep inside, when nothing's fine - I've lost my mind...

אין לי מושג למה ציפיתי מהפורום הזה.

באמת, אני לא יודעת - כבר הרבה זמן אני לא מרגישה קשורה במיוחד לאנשים פה או לקהילה שיש פה, אני התבגרתי ואני כבר לא באמת שייכת לכאן, אז האמת שאני לא יודעת למה אני טורחת לפרסם את הדעה שלי, כי היא באמת לא רלוונטית - אני לא שייכת לפה.

אבל אני בכל זאת אגיד, כי אני מקווה שמישהו יקרא ושאנשים לא יעשו את הטעויות שאני עשיתי. וכי לא אכפת לי יותר מלהיות הנחמדה, ולא אכפת לי מה יחשבו עליי.

לעשות ניסויים חברתיים על עמיתים שלך שמערבים את זה שאתה תעליב אותם פוטנציאלית זה לא קול. אני לא מקבלת את הטיעון ש "כל אחד היה יכול לכתוב את זה ופה זה האינטרנט וזה לא גנון אז זה לגיטימי". אוקיי כן, פה זה האינטרנט, ועכשיו כשאני בת 19 והייתי באינטרנט כבר כמה שנים טובות (בתור ילדה, בתור כותבת, בתור נערה, בתור יוצרת ובתור גיימרית) וקיללו אותי מאות פעמים וקראו לי בכל מיני שמות גנאי ודיברו אליי בכל מיני דרכים שאסור לכתוב בפורום זה כבר לא פוגע בי. אבל זה לא סיבה טובה שאף אחד יקרא לי ככה, לא עכשיו ולא לפני כן.

להגיד לאנשים שהסיפורים שלהם גרועים בשביל הניסוי החברתי המקולקל הזה, כשחלקם אולי לא רגילים לקבל ביקורת, ואולי צעירים, ואתה יודע שזה יכול להרוס למישהו את היום - כן, אתה רשאי לדבר ככה. כן, כל ילד בכיתה ד' יכול לכתוב ככה. אתה יודע מה עוד נכון לגבי ילדים בכיתה ד'? שהחלק במוח שלהם שאחראי על אמפתיה לא כל כך מפותח. שהם לא מסוגלים באמת להבין שאם הם יכתבו למישהו "הסיפור שלך גרוע", יכול להיות שהוא יבכה עכשיו בלילה. והאם זה יעשה אותו חזק יותר, ויגרום לו להעלב פחות להבא? אולי, אבל זה לא הכרחי.

אני לא חושבת שצריך להימנע מלהעליב אנשים בכל מחיר. אני חושבת שכן צריך ללמוד לקבל ביקורת ולהתפתח בתהליך. אבל פה אין תהליך ואין ביקורת, סתם ניסוי חברתי טיפשי ופגיעה באנשים.

למה אני כותבת את כל זה? כי אני מקווה מאוד שאם יש פה אנשים צעירים, תמימים, או כאלה שנוטים להיסחף אחר מניפולציות של אנשים חזקים, שיבינו שמישהו שעושה דברים כאלה זה לא מישהו שאפשר לסמוך עליו.

אל תעשו את הטעויות שאני עשיתי.

אם זה יגיע לפחות למישהו אחד שקרא את זה והפנים, אפילו לא בהקשר של הפורום, אלא בכל הקשר בחיים, אני אשמח.

סליחה על אי הנעימות לכל מי שזה לא רלוונטי אליו או שזה לא מעניין אותו.

הסמל האישי שלaWolfslife

שרשר..
    קשה לי להאמין שאת צעירה ממני, באמת.
    אפילו שלא יצא לי להכיר אותך לעומק, את אחת מהאנשים שהכרתי בחיים שלא אשכח.
    אם תחליטי להישאר בפורום או לעזוב זו החלטה שלך ואני אתמוך במה שתבחרי, אבל חשוב לי שתזכרי...
    אנשים משתנים, לטוב ולרע.
    את אחת מהדמויות הכי משמעותיות מבחינת חוזק נפשי שיצא לי להכיר, אם תחליטי להישאר בפורום אני אשמח, הדעות שלך מאז ומתמיד היו עבורי מקורות מידע על החיים ועזרו לי להבין יותר טוב, את הכל.
    אבל אם תחליטי שמיצית את הפורום הזה אני אבין.
    כך או כך, אני רק מבקש ממך לזכור מה שאני עברתי, גם אם מהצד, גם אם לא חווית את זה על בשרך, ולחשוב.
    מאחל לך את כל הטוב שבעולם, איתמר, באהבה.
    נערך לאחרונה על ידי aWolfslife, 28-05-2017 בשעה 20:52

illusion , OpticalIllusion, itamarXD, JudgementFTL, aWolfsLife, Armadilo, a Snowy Owl,
    STAR OF DAVID, Zed, Emperor, Fire Kitty, Ofektupe, Anonymous

ועוד איזה 20 פחות מוכרים

~ 22/06/2017, על מנת צמצום עלויות הוכרז רשמית על הריגת הפורום ~
    ~ In 15/07/2017 began the slow and painful death ~

~ In 31/07/2017 a few survivors were discovered in the ruins ~

עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון

Thread Information

Users Browsing this Thread

ישנם כרגע 1 משתמשים הקוראים באשכול זה. (0 חברים ו1 אורחים)